Kurtyna przemysłowa IndAC2

Wprowadzając na rynek nową, sterowaną automatycznie kurtynę powietrzną przemysłową, model IndAC2, Biddle stawia ogromny krok naprzód w kwestii ochrony klimatu wewnętrznego w obiektach przemysłowych. Model IndAC2 jest następcą znanego modelu kurtyny przemysłowej  IndAC. Kurtyna sterowana automatycznie w sposób ciągły sama reguluje parametry pracy: temperaturę i wydatek powietrza. Gwarantuje to optymalną separację klimatów oraz utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu chronionym. Dzięki skutecznej separacji klimatu zewnętrznego i wewnętrznego kurtyna przy otwartych drzwiach ogranicza straty energii oraz zapewnia komfort. Otwarte drzwi ułatwiają logistykę, transport jest bezpieczniejszy i szybszy.

Łatwa obsługa
Kurtyna w wersji sterowania automatycznego wyposażona jest w inteligentną technologię CHIPS. Model IndAC2 posiada zestaw wbudowanych czujników, które dostarczają bardzo dokładne dane dotyczące temperatury powietrza zasysanego i nawiewanego przez kurtynę oraz czujnik temperatury zewnętrznej. Sterowanie  CHIPS dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i zastosowanym algorytmom przetwarza te dane, a kurtyna samoczynnie dostosowuje swoje ustawienia w oparciu o rzeczywiste warunki pracy. Ręczna regulacja urządzenia nie jest konieczna.

Oszczędności energii
Kurtyna IndAC2 jest standardowo wyposażona w wysokowydajne energooszczędne wentylatory EC spełniające nowe wymagania dyrektywy ErP 2015. W połączeniu z opcją automatycznego sterowania kurtyna może być więc postrzegane jako zaawansowany produkt w dziedzinie rozwiązań przemysłowych. Wentylatory EC mogą zaoszczędzić do 80% energii w porównaniu do tradycyjnych wentylatorów AC. Wentylatory EC posiadają bezstopniową regulację co oznacza, że wydatek powietrza może być  ustawiony dokładnie na chwilowo wymaganym poziomie. Ponadto wentylatory EC pracują zazwyczaj na niższym poziomie hałasu dla danej prędkości powietrza, niż tradycyjne wentylatory AC.

Sterownik dotykowy
W pełni automatyczna kurtyna IndAC2 wyposażona jest w sterownik elektroniczny z ekranem dotykowym:  b-touch. Przejrzysty układ menu sterownika  ułatwia wybór pożądanych ustawień przy użyciu prostego menu. Kurtynę można łatwo skonfigurować dzięki inteligentnemu oprogramowaniu kurtyny. Parametry pracy, nastawy oraz diagnostykę błędów można z łatwością uzyskać poprzez złącze USB. Złącze USB umożliwia też aktualizację oprogramowania, bez konieczności dostępu do kurtyny.

Komunikacja
Kurtyna IndAC2 ze sterowaniem automatycznym umożliwia komunikację poprzez Modbus ze zdalnego komputera lub systemu BMS. W razie konieczności sterownik b-touch i Modbus mogą być używane równocześnie, pozwalając na lokalne i zdalne sterowanie kurtyną.

Sterowanie proste
Kurtyna IndAC2  może być również sterowana bezstopniowym nastawnikiem b-control w zakresie 0-10 V. Pozwala on na precyzyjne ręczne ustawienie prędkości wentylatora. Za pomocą nastawnika w prosty sposób można  ręcznie regulować prędkość wentylatora.

Kolory standardowe i dostępne wersje
Kurtyna IndAC2 jest dostępna w wersji standardowej (ST) oraz o zwiększonej mocy (MX). Model ST przeznaczony jest dla drzwi o wysokości 3-6m, natomiast model MX dla drzwi o wysokości 5-8m.

Kurtyna IndAC2 dostępna jest w dwóch standardowych kolorach: srebrnym RAL 9006 lub kombinacji  srebrno-niebieski: RAL5011/RAL9006. Wygląd kurtyny jest zgodny z najnowszymi osiągnięciami wzornictwa przemysłowego.

 

Newsletter

zapisz się do naszego newslettera aby uzyskać najnowsze informacje