Nowa kurtyna hybrydowa MAT do mroźni

Odzysk ciepła
Urządzenie MAT Hybrid posiada wbudowaną nagrzewnicę elektryczną i wodną. W pierwszej kolejności wykorzystywane jest do maksimum ciepło z nagrzewnicy wodnej wykorzystującej ciepło odpadowe z urządzeń chłodniczych.. Następnie, w razie potrzeby, uruchamiana jest  automatycznie nagrzewnica elektryczna, zapewniając w ten sposób żądany poziom temperatury nawiewanego strumienia. Dzięki temu uzyskuje się oszczędności energii nawet do 80% w porównaniu do jednostki z nagrzewnicą elektryczną.

Kompleksowa obsługa
Producent Biddle posiada bogate doświadczenie w separacji klimatów w chłodniach. Obiekty różnią się co potrzeb, dlatego wybór rekomendowanego rozwiązania poprzedzony jest kompleksowym badaniem i pomiarami w chłodni. Doradca Biddle będzie wspierać Cię w trakcie procesu doboru jak również pozostanie zaangażowany na etapie montażu i uruchomienia. Urządzenie będzie monitorowane przez 3 miesiące,  aby mieć pewność, że rozwiązanie zapewni maksymalną skuteczność. Warunkiem prawidłowego funkcjonowania urządzenia MAT Hybrid jest stały przepływ wody. Standardowo parametr ten jest monitorowany zdalnie za pomocą modułu RCM (Remote Control Monitoring module). Spersonalizowany pulpit online wizualizuje pracę urządzenia MAT Hybrid. W razie potrzeby mogą zostać wykonane korekty nastaw w celu optymalizacji. Po upływie 3 miesięcy możliwa jest kontynuacja zdalnego monitorowania kurtyny MAT Hybrid.

Stabilny klimat w mroźni
Separację klimatów na optymalnym poziomie zapewnia technologia MAT (Multi Air stream Technology). Poprzez wytwarzanie trzech strumieni powietrznych MAT tworzy skuteczną barierę pomiędzy mroźnią a pomieszczeniem przyległym. Jeśli komora mroźni otwarta jest przez cały dzień, dzięki urządzeniu MAT powietrze z pomieszczenia przyległego oraz z mroźni pozostają dokładnie rozdzielone. Zapobiega to powstawaniu oblodzenia i mgły oraz gwarantuje stałe parametry klimatu w komorze. Dosdatkowo wzrasta bezpieczeństwo oraz ułatwione są procesy logistyczne.

Dostępne modele 
Kurtyna MAT Hybrid jest odpowiednia dla drzwi o wysokości do 4m. Kurtyny dostępne są w czterech długościach: 135, 180, 225 i 250 cm. Montuje się maksymalnie 2 urządzenia dla jednej pary drzwi (master i slave). Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej

Newsletter

zapisz się do naszego newslettera aby uzyskać najnowsze informacje